Zimno coraz zimniej

Sezon jesienno – zimowy w pełni. Temperatury coraz niższe, wiatr, mróz, a za niedługo i śnieg. Aby spacery z naszymi czworonogami były nadal przyjemnością, zadbajmy o ich komfort termiczny.

W sklepach zoologicznych oraz w sprzedaży internetowej dostępna jest bogata oferta sweterków, kubraczków, pelerynek, bucików oraz innych części psiej, jak również coraz częściej, kociej garderoby. Ich stosowanie i noszenie przez naszych podopiecznych ma nie tylko wartość estetyczną, ale przede wszystkim znaczenie ochronne i profilaktyczne dla zdrowia.

Pamiętajmy, że zwłaszcza psom małych ras – yorki, sznaucery miniaturowe, psom poddawanym regularnym zabiegom strzyżenia czy psiakom krótkowłosym lub seniorom podczas jesiennych i zimowych spacerów może być zimno i ,,mokro’’. Kubraczki i inne psie wdzianka chronią psie nerki i kręgosłupy – zwłaszcza u jamników ,,przegubowców’’ przed zmarznięciem i ich chorobami oraz przed ogólnym spadkiem odporności, często prowadzącym do infekcji dróg oddechowych czy moczowych.

Dla psów o szczególnie wrażliwych łapkach warto pomyśleć o ich zabezpieczeniu przed śniegiem czy stosowaną na chodnikach solą. Przydatne mogą być buciki lub smarowanie opuszek palców specjalnymi zabezpieczającymi preparatami. Po spacerach koniecznie pamiętajmy o usuwaniu kulek śniegowych z między palców, oczyszczaniu łap z soli oraz osuszaniu łapek i dokładnym wycieraniu psiego ,,podwozia’’.

Comments are closed.